Przejdź do treści
UWAGA: W związku z planowanymi pracami serwisowymi informujemy, iż w dniach 24-25 lipca 2024 r. mogą wystąpić problemy z dostępem do portalu. Za utrudnienia przepraszamy.

Pomoc

Odebrane

Z pozycji menu znajdującej się w panelu bocznym, odnajdziesz dokumenty, które zostały przesłane z danego Urzędu na konto użytkownika w systemie. Najnowsze wiadomości wyświetlane są na początku listy.

Jesli chcesz zapoznac się z treścią dokumentu który został przesłany, należy najpierw podpisać elektronicznie Urzędowe Poświadczenie Przedłożenia (UPD). W tym celu wybierz opcję:  w wierszu dokumentu, z którym chcesz się zapoznać. Zostaniesz przekierowany na stronę ePUAP.

 Nastepnie przejdź do widoku , aby wyświetlić odebrane dokumenty.

Wybierz odpowiednią pozycję z listy klikając na nią, wówczas pozycja zostanie rozwinięta.

Kliknij w pozycję , zostaniesz skierowany na stronę http://pz.gov.pl, gdzie należy podpisać UPD Profilem Zaufanym.

Wybierz opcję , następnie w kolejnym kroku autoryzuj podpisanie dokumentu za pomoca kodu wysłanego na numer telefonu komórkowego, który powiązany jest z Profilem Zaufanym.

Wpisz kod otrzymany w wiadomości SMS, nastepnie wybierz:

Jeśli Profil Zaufany został załozony za pomocą banku lub innego dostawcy to pojawi się komunikat z prośbą o zalogowanie się do banku i potwierdzenie tożsamości.

Po podpisaniu dokumentu należy przejść do skrzynki odbiorczej systemu. Zamiast poprzedniego komunikatu, pojawi się komunikat .

Wybierz opcję , aby wyświetlić podgląd odebranego dokumentu. Z poziomu podglądu możesz pobrać załączniki, o ile zostały dołączone do dokumentu.

Z poziomu skrzynki odbiorczej jest także możliwość pobrania pliku xml danego dokumentu po rozwinięciu opcji:

 

Po przejściu do podglądu dokumentu, masz możliwość jego wydrukowania lub pobrania pliku xml:

 

Uwaga!

W przypadku braku elektronicznego obiegu dokumentów w Urzędzie (EZD, e-Kancelaria), aby zobaczyć pisma przychodzące należy zalogować się na swój ePUAP i odebrać dokumenty.


Ułatwienia dostępu: